|
|
|
Torek, 03.Oktober 2023 ob 8:25:03 |
 |
STRAŠLJIVO: Poslanec Thomas Massie razkriva "transgenska užitna cepiva", ki užitne rastline, kot sta solata in špinača, spremenijo v tovarne cepiv mRNA.
V šokantnem razkritju je ameriški kongresnik Thomas Massie (R-KY) nedavno razkril zelo zaskrbljujoč problem, ki bi moral skrbeti vsakega ameriškega državljana. Ameriška vlada trenutno financira raziskave "transgenih užitnih cepiv" - izraz, ki zveni kot nekaj iz distopičnega znanstvenofantastičnega romana. Pa vendar je to realnost in se dogaja tik pred našimi nosovi.
Gateway Pundit je leta 2021 poročal, da znanstveniki na kalifornijski univerzi Riverside eksperimentirajo s spreminjanjem užitnih rastlin, kot sta solata in špinača, v tovarne cepiv mRNA.
Glede na sporočilo za javnost Univerze v Kaliforniji je cilj projekta spremeniti užitne rastline v tovarne cepiv z uporabo tehnologije mRNA, podobno kot se izvaja s cepivi proti COVID-19.
Raziskovalni projekt financira National Science Foundation s 500.000 USD in ima tri glavne cilje:
Uspešen vnos mRNA cepiva, ki vsebuje DNK, v rastlinske celice, kjer se lahko podvaja. Dokaz, da lahko rastline proizvedejo dovolj mRNA, da konkurirajo običajnemu cepljenju. Določitev pravilnega odmerka cepiva.
Juan Pablo Giraldo, izredni profesor na UCR, vodi raziskavo. Predstavlja si prihodnost, v kateri ljudje gojijo te transgene rastline na svojih vrtovih, kmetje pa z njimi obdelujejo cela polja.
"V idealnem primeru bi ena rastlina proizvedla dovolj mRNA za cepljenje ene osebe," pravi Juan Pablo Giraldo.
"Ta pristop preizkušamo s špinačo in solato, naš dolgoročni cilj pa je, da bi jo ljudje gojili na svojih vrtovih," pravi Giraldo. "Kmetje bi lahko sčasoma z njimi obdelovali cele njive."
Ključ do vnosa cepljene hrane je učinkovit prenos genskega materiala v rastlinske kloroplaste, majhne organe v rastlinskih celicah, ki pretvarjajo sončno svetlobo v energijo, ki jo rastlina lahko uporabi.
"Kloroplasti so majhne tovarne na sončno energijo, ki proizvajajo sladkorje in druge molekule, ki omogočajo rast rastlin," pojasnjuje Giraldo. "So tudi neizkoriščen vir za proizvodnjo zaželenih molekul."
Med raziskavami se spremeni genetska zasnova rastlin, kar ima lahko nepredvidljive posledice. Gensko spreminjati užitne rastline z eksperimentalnimi cepivi za prehrano ljudi je izpolnitev sanj, je pojasnil izr.
»Eden od razlogov, zakaj sem se začel zanimati za nanotehnologijo, je bila možnost njene uporabe v rastlinah in razvoj novih tehnoloških rešitev. Ne le za hrano, ampak tudi za visokokakovostne izdelke, kot so zdravila,« pravi.
V sredo je poslanec Massie začel svoj govor z besedami: "Gospod predsednik, podpiram svoj amandma, da se sredstva iz tega zakona ne uporabijo za financiranje donacije za transgeno užitno cepivo."
Nadalj je in pojasnil, da ne gre za namišljeno idejo: "Ali izraz transgeno užitno cepivo zveni namišljeno"? No, ni. Mi ga financiramo.
"Mislim, da Američani tega ne bi smeli financirati. Verjamem in upam, da smo se iz izkušenj s COVID in SARS-CoV-2 naučili, da nekateri naši znanstveni projekti niso najboljše ideje,« nadaljuje Massie.
»Kaj bi lahko šlo narobe s to raziskavo? No, izvedeli smo pred nekaj leti, ko je biotehnološko podjetje eksperimentiralo s cepivom v koruzi za zaščito prašičev pred drisko. In kaj se je zgodilo? No, naslednje leto je bila posejana koruza, prišla je koruza prejšnjega leta in se pomešala s sojo, ki je tam rasla. Kontaminiralo je 500 bušelov sojinih zrn, ki so jih nato zmešali s 500.000 bušeli sojinih zrn. Vse jih je bilo treba odpoklicati in uničiti. Na srečo so ga ujeli.
»Ali želimo, da ljudje jedo cepiva, pridelana v koruzi, za zaščito prašičev pred drisko? Mislim, da si tega ne želimo. Toda skoraj se je zgodilo in lahko bi se zgodilo. Bil je še en primer, ko je cvetni prah onesnažil drug pridelek koruze in je bilo treba sežgati 155 hektarjev koruze. V katerih primerih ga ne razkrijemo? Mislim, da je nevarno igrati Boga s svojo hrano,« je dejal predstavnik Massie.
Opozoril je na nevarnost igranja boga z našo hrano in opozoril, da ne gre le za ohranjanje nizkih cen, temveč tudi za varnost in neoporečnost hrane, ki jo uživamo.
"Verjamem, da potrebujemo varno oskrbo s hrano. In to je varnost hrane. Navsezadnje morajo ljudje v tej državi vedeti, kaj je v njihovi hrani. In če začnemo kontaminirati DNK naše hrane z DNK drugih živali ali virusov, se lahko cvetni prah širi in ne vemo, kaj se lahko zgodi. In upam, da smo se iz laboratorija v Wuhanu naučili, da se včasih stvari izognejo in ne gredo po načrtih, in zato menim, da je slaba ideja, da USDA preneha financirati raziskave o cepivih za transgene užitne rastline,« je dejal Massie.
Po besedah predstavnika je bil njegov amandma o prepovedi financiranja USDA za to raziskavo sprejet v predstavniškem domu.
Zagovornik poroča:
Sprememba kmetijskega zakona (H.R. 4368), ki jo je predstavil poslanec Thomas Massie (R-Ky.), bi Ministrstvu za kmetijstvo ZDA (USDA) in Ameriški upravi za hrano in zdravila (FDA) preprečila financiranje cepiv v fiskalnem letu leto 2024
Celoten predlog zakona v času objave tega članka še vedno čaka na glasovanje v predstavniškem domu.
V intervjuju za The Defender je Massie dejal, da je uvedel spremembo, potem ko je izvedel za nedavni projekt v Kaliforniji, ki ga je financirala 500.000 $ nepovratna sredstva Nacionalne znanstvene fundacije, ki je gojil solato in poskušal spodbuditi rast solate za proizvodnjo cepiv mRNA. ki bi jih morali ljudje zaužiti.
Massie je dejal, da ga skrbi, da se »rastline oprašujejo druga drugo in da bi lahko cvetni prah teh modificiranih rastlin za proizvodnjo hrane veter odnesel na druga polja in jih onesnažil. In dejansko bi lahko kontaminirali velik del naše zaloge hrane z neznanimi odmerki cepiv, ki sproščajo neznane odmerke.«
"Rastline sproščajo cvetni prah, ki ga lahko veter ali žuželke raznesejo povsod, in mislim, da je to slaba ideja," je dodal.
|
|
|
Komentarji 0
Trenutno nema komentara na ovu vijest ...
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...
|
|
|
|
Galerija:
|
|