Brez raka
Takashi Funato, direktor klinike Funato v prefekturi Gifu na Japonskem, je pred 15 leti zbolel za rakom na ledvicah in po operaciji se rak ni vrnil. Zdaj predstavlja svojih pet ključnih metod v boju proti raku, med katerimi je tudi zdrava hrana brez dodatkov.
Rak je bolezen, ki vzbuja strah že ob omembi, še bolj pa ob jasni diagnozi. Ko pa je japonski zdravnik Takashi Funato zbolel za rakom, je začel razmišljati o svojem življenju.
Po spremembi načina življenja se mu 15 let po operaciji bolezen ni ponovila.
Funato, direktor klinike Funato v prefekturi Gifu na Japonskem, je bil leta 2007 diagnosticiran z rakom na ledvicah. Po operaciji je začel razmišljati o svojih življenjskih navadah. Spremembe svojega življenjskega sloga je razvrstil v pet kategorij: prehrana, spanje, vadba, telesna temperatura in smeh.
Takrat je spoznal, zakaj je šlo njegovo življenje na neki točki sploh narobe.
1. Prehrana
Takashi je dejal, da je bila njegova prehrana, preden je zbolel za rakom, zelo nezdrava. Za potešitev želodca je pogosto posegal po instant rezancih, pri hitri hrani in prigrizkih pa ni imel omejitev. Za svojo največjo napako pri prehrani šteje malomarnost pri prehrani in mišljenje, da ne bo zbolel za rakom.
Po operaciji je Takashi dejal, da je naredil pomembno spremembo: omejil je sestavino "sladkorja, ki ga obožuje rak".
Spremenil je svoje kaotične prehranjne navade, užival je več lokalne, sezonske hrane, jedel do 80 odstotkov polno namesto polno, užival je manj rdečega mesa, jedel hrano brez aditivov in brez ali z manj pesticidi, jedel bolj redne obroke in se postil. ustrezno.
2. Ustrezen spanec
Takashi verjame, da je spanje eden od pomembnih ključev pri zdravljenju raka. Ko je bil kirurg in kadarkoli v dnevu dežural v bolnišnici, je bil njegov spanec precej nestabilen. Kot bolnišnični kirurg je bila ta praksa precej pogosta.
Zato je svoje slabe spalne navade vzel za samoumevne in se ni zavedal, kako slabe so.
Vendar pa je spanje naravna zdravilna moč.
Limfocite, ki odstranjujejo rakaste celice, oživčujejo predvsem parasimpatični živci, ki prevladujejo ponoči.
Če je čas spanja kratek, je kratek čas delovanja parasimpatikusa, skrajšan pa bo tudi čas limfocitov za izločanje rakavih celic.
Zato Takashi bolnikom z rakom priporoča, da gredo spat ob 22. uri, vstanejo ob 6. uri zjutraj, spijo vsaj šest ur in nikoli ne hodijo spat pozneje kot opolnoči.
3. Telovadite
Takashi je po operaciji vsak dan prehodil vsaj 3000 korakov. Ko ima posvete s pacienti, avto parkira dlje stran in se nato peš odpravi do cilja.
Onkološkim bolnikom priporoča čim več hoje in razgibavanje mišic.
Med vadbo se telesna temperatura dvigne, aktivirajo se limfociti, zato razgibavanje mišic in dvigovanje telesne temperature krepi imunski sistem.
Poleg tega lahko z vadbo telo dobi več kisika in prepreči rast rakavih celic. Vadba lahko tudi povzroči, da mišice porabljajo sladkor, kar zmanjša oskrbo rakavih celic s hranili. Zato lahko telovadbo opišemo kot ubijanje treh muh na en mah.
4. Telesna temperatura
Takashi verjame, da vas povišanje telesne temperature naredi bolj zdravega, saj ima rak rad nizke temperature.
Pacientom svetuje pogosto kopanje, kar počne enkrat ali dvakrat na teden. Bodite pozorni na ohranjanje telesne toplote, predvsem pozimi, predvsem pa na toploto trebuha in spodnjega dela telesa.
Poudaril je, da povišana telesna temperatura poveča aktivnost imunskih celic in tudi poveča število proteinov toplotnega šoka v celicah, ki delujejo kot popravljalci celic.
5. Smeh
Takashi bolnikom z rakom tudi svetuje, naj se več smejejo, da bodo ostali srečni. Tudi če se ne morete naravno nasmejati, se nasmejte namerno. Poskusite globoko vdihniti in se nasmehniti; v srcu se boste počutili bolj sproščeno.
Če ga vzamemo kot vsakodnevni nasvet, lahko to postane ključna tehnika za zmanjšanje negativnega stresa.
TheEpochTimes