Tehnokratski zapori
Petnajstminutna mesta vznikajo povsod in navdušenje Svetovnega gospodarskega foruma je nad tem divje. Lani je bilo napovedano, da bo Pariz v Franciji postal 15-minutno mesto, zdaj pa je na vrsti britansko mesto Oxford. Vendar se ogorčeni Britanci upirajo.
Kot je že poročala RAIR Foundation USA, je mestni svet napovedal, da bo Oxford razdelil na 15-minutne soseske ali majhna 15-minutna mesta, imenovana "bolj zelena, čistejša in varnejša". Da bi še bolj prevzeli nadzor nad življenji ljudi, globalisti spodbujajo napačno idejo, da bodo ta "zelena" mesta - ki prebivalcem omogočajo dostop do storitev v 15 minutah od njihovih domov - "rešila planet" in pomagala vsemu človeštvu.
Namesto tega niso nič drugega kot način za omejevanje, prisilo, oglobitev, kaznovanje, nadzor in omejevanje temeljne pravice prebivalcev do svobode gibanja. Prebivalci na primer ne smejo zapustiti vašega 15-minutnega mesta z avtomobilom dlje od dodeljenega časa na leto. V nasprotnem primeru boste kaznovani. Poleg tega bo vlada spremljala in nadzorovala vsak vaš korak prek pametnih telefonov in tehnologije za prepoznavanje obraza.
Klimatske ključavnice
Koncept "15-minutnega mesta" je osrednjega pomena za Agendo Združenih narodov 2030 in njeno zeleno agendo Net Zero. Svetovni gospodarski forum prav tako spodbuja ta novi koncept.
Oxford, ki je razglasil "podnebne izredne razmere", upa, da bodo njegova 15-minutna mesta do leta 2040 pomagala uresničiti vizijo sveta o "Oxfordu z ničelnim neto ogljikom".
Oxford naj bi bil razdeljen na šest con, "da bi rešili planet" pred "globalnim segrevanjem". Na dovoznih cestah so postavili elektronske ograje, ki prebivalcem zagotavljajo, da ostanejo znotraj svojega območja.
Prebivalci smejo svoje 15-minutno mesto zapustiti največ 100-krat na leto, a morajo takrat najprej registrirati svoj avto, ki mu po mestu sledijo prek pametnih kamer.
Medtem ko se začetna izdaja vstopnic za pobeg nekaterim morda zdi razumna, ko javnost sprejme, da ima država pravico, da vas zapre, je zagotovljeno, da dodate več omejitev in manj dovoljenj za zapustitev svojega območja. To je bilo zelo jasno in hitro ugotovljeno v številnih zahodnih državah v zadnjih nekaj letih pod rubriko Covid omejitev.
Protesti in medijski molk
Prebivalci Oxforda so jezni zaradi načrtov občine, da bi mesto spremenili v '15-minutna' nadzorovana območja. Svet jih je razrešil, ne da bi se oziral na njihovo nezadovoljstvo.
Meščani Oxforda so šli na ulice, "Mediji seveda molčijo," piše britanska novinarka Sophie Corcoran. Pozvala je ljudi, naj stojijo z državljani Oxforda proti tovrstnemu totalitarizmu.