|
Četrtek, 17.November 2022 ob 21:55:09 |
 |
Samo gotovina…
Kot kaže, bodo luči kmalu ugasnile tudi v Nemčiji, saj se v tej državi pripravljajo na t.i nujne dostave gotovine.
Bundesbank, centralna banka države, je po poročanju Reutersa začela "zbirati dodatne milijarde, da bi se spopadla z velikim povpraševanjem". Pogovarjajo se tudi o možnih omejitvah dvigov, da bi preprečili kolaps.
Vladni uradniki in šefi bank preučujejo tudi možne spremembe pri distribuciji energije, kot je dajanje prednosti dostopu do tekočih trakov za denar.
BaFin, nemški regulator finančnega trga, načrtuje pogovore z Bundesbank in številnimi združenji finančne industrije, da bi določil te in druge ukrepe kot možne intervencije za preprečevanje katastrofalnih izpadov električne energije.
Spomnimo, še pred nekaj meseci so nemški politiki svojim volivcem zagotavljali, da je oskrba z energijo v državi povsem v redu. Zdaj pa se zdi možnost obsežnih izpadov električne energije skoraj gotova.
Dejstvo, da te razprave potekajo zdaj, kaže, da "oni" vedo, kaj prihaja, in vedo, da bo kmalu prišlo.
"... razprave kažejo, kako resno jemljejo grožnjo in kako se trudijo pripraviti na morebitne ohromljene izpade električne energije, ki jih povzročijo ogromni stroški energije ali celo sabotaže," poroča Reuters.
"Prav tako poudarjajo vse večje posledice ukrajinske vojne za Nemčijo, ki se je desetletja zanašala na dostopno rusko energijo in se zdaj sooča z dvomestno inflacijo in grožnjo motenj zaradi pomanjkanja goriva in energije."
Veliko Nemcev kopiči tudi gotovino, vključno z nemškimi markami, ki so jih pred več kot dvema desetletjema zamenjali evri. Izkazalo se je, da je Nemčija zaradi anonimnosti, ki jo zagotavlja, ena najbolj denarno osredotočenih držav na svetu.
Nedavna raziskava Bundesbank je pokazala, da se v Nemčiji približno 60 odstotkov vsakodnevnih nakupov plača z gotovino. Nemški državljan letno v povprečju dvigne okoli 6600 evrov, predvsem na bankomatih, ne v bankah.
Pred več kot desetimi leti je nemški parlament izdal poročilo, v katerem je poudaril, kako dragocena in pomembna je gotovina za Nemce. Izdala je opozorilo, da če bi kdaj prišlo do izpada električne energije, ki bi Nemcem preprečil dostop do gotovine, bi to povzročilo "nezadovoljstvo" in "agresijo".
Ob začetku goljufije zaradi koronavirusa je bil v Nemčiji rekorden pretok denarja. Dvignjenih je bilo okoli 20 milijard evrov več, kot je bilo prvotno naloženih, kar je nov rekord.
Eden od ljudi, vpletenih v primer, je dejal, da je Bundesbank dobro pripravljena na morebitno povečanje povpraševanja po gotovini, če bi do njega prišlo. Hkrati bi lahko to povpraševanje močno preseglo pričakovanja, zato spodbuda za črpanje večjih denarnih rezerv za nujne primere.
Vendar obstoječa zakonodaja ne zajema v celoti podjetij, ki nosijo gotovino, kot sta Brinks in Loomis. Če ne bodo sprejete spremembe, ki bodo zagotavljale prednostni dostop do goriva in telekomunikacij med izpadi elektrike, bo prišlo do civilnih nemirov.
"V zakonodaji so velike vrzeli," pravi Andreas Paulick, direktor podjetja z imenom BDGW, in ugotavlja, da bi oklepna vozila, ki bi morala (kot vsi ostali) čakati v čakalni vrsti na bencinskih črpalkah, pomenila črn scenarij.
naturalnews.com
|
|
|