VSTOP ČLANOV:
 Član:
 Geslo:
VIDEO ARHIV:
Newsexchange(11932)
 
Gost | Slovenski  
 MojSpletnik NOVICE | Znanstveniki razkrivajo sistematično goljufijo podatkov v študijah cepljenja ...


Znanstveniki razkrivajo sistematično goljufijo podatkov v študijah cepljenja
Statistika namesto zaščite: Nova študija razkriva učinkovitost cepljenja kot računalniški trik

Goljufive študije cepljenja: Raziskovalci sprožijo alarm - zaradi sistematičnih pristranskosti bi lahko koristi cepiva proti COVID-19 postale iluzorne

Nova predhodna študija britanskih znanstvenikov pod vodstvom Martina Neila (Queen Mary University London) lahko zamaje temelje politik cepljenja po državah. Obtožba je tako bombastična kot konkretna: pogosto omenjena učinkovitost cepiva proti COVID-19 ne temelji na medicinskih dokazih – ampak na statistični pristranskosti. Zaščitni učinek kot računski trik.

Avtorji so preučili 36 mednarodnih študij – vključno s podatki o kliničnih odobritvah – in ugotovili resen strukturni problem: tako imenovano »pristranskost napačne kategorizacije«. Pravi: Cepljeni ljudje se nepravilno štejejo za necepljene, če se okužijo kmalu po injiciranju – v tem obdobju so neželeni učinki in okužbe še posebej pogosti.

Rezultat: tveganje se umetno preloži na skupino necepljenih ljudi – in cepivo se zdi boljše, kot je.

V zapletenih simulacijah so raziskovalci pokazali, da se je celo placebo cepivo izkazalo za več kot 90-odstotno učinkovito pod takimi definicijami študije.

V resnici bi lahko bil domnevno "zaščitni" pripravek nevtralen ali celo zdravju škodljiv - a izbrana ocena je škodo prodajala kot zaščito.

Dana kozmetika namesto znanosti

Študija ne le razveljavlja posamezne študije, temveč postavlja pod vprašaj splošno zaupanje v kampanje cepljenja v zadnjih letih.

Pogosto omenjani vzorec – visoka začetna učinkovitost, nato »naravni« upad, ki opravičuje redna polnjenja – je lahko preprosto statistični artefakt. Ne gre za biološko napredovanje, ampak za računalniško iluzijo.

Še posebej pikantno: številne zdravstvene oblasti, politiki in mediji so s temi domnevno »jasnimi« podatki utemelji stroge ukrepe – od obveznega cepljenja do socialne izključenosti necepljenih. Kaj pa, če je bil »konsenz« ustvarjen le z vprašljivimi metodami?

Medicinsko-politični škandal?

Če bodo rezultati potrjeni, ne bodo samo avtorji študije in farmacevtske družbe pod pritiskom, da se opravičijo – ampak tudi WHO, EMA, CDC, PEI in nacionalna ministrstva za zdravje. Ker vsa priporočila za cepljenje temeljijo na takih podatkih.

Avtorji opozarjajo: Zaupanje v cepiva se začne z pošteno statistiko. In tega je v dobi COVID-a zelo primanjkovalo.

Sklep? Velik del domnevnega učinka cepljenja bi lahko bil le napačen izračun. Kar se je prodajalo kot "znanstveni konsenz", bi se lahko izkazalo za statistično ustvarjeno prepričanje - z dramatičnimi posledicami za zdravje, družbo in zaupanje.
WWW-NEWSEXCHANE.WEBREDIRECT.ORG   Natisni



Avtor 2020 - 2025 © | Pravila | Pišite nam | skupaj obiskov od 31.3.2020.
Ves materijal z naše strani se lahko kopira na druge spetne strani DELITE IN OZAVEŠČAJTE DRUGE!

EUSEARCH (slo,cro,eng) | NOVICE | KUHAJMO | FILESI (angleščina) | SHOPMAX | WIKISLO | GRABOVOI ŠTEVILA | RAZLAGA SANJ