VSTOP ČLANOV:
 Član:
 Geslo:
VIDEO ARHIV:
Newsexchange(11934)
 
Gost | Slovenski  
 MojSpletnik NOVICE | “All Made in America” – Evo, zakaj so Trumpove 25-odstotne carine odlična poteza za ves svet ...


“All Made in America” – Evo, zakaj so Trumpove 25-odstotne carine odlična poteza za ves svet
Vse narejeno v Ameriki

Donald Trump, sedanji predsednik ZDA, je z uvedbo 25-odstotnih carin na uvoz tujih avtomobilov povzročil veliko odzivov. Čeprav kritiki to potezo označujejo za protekcionistično ali celo »neumno«, je dejstvo, da gre za strateški korak, ki služi dolgoročni viziji »All Made in America«. Tukaj izpostavljamo, zakaj je Trumpova odločitev globoko premišljena in zakaj si zasluži pozornost.

Nacionalno gospodarstvo je temelj suverenosti

Nič ni pomembnejšega od krepitve domačega gospodarstva in dela ljudi, ki gradijo in vzdržujejo narod. Carine na tuje avtomobile silijo ameriška podjetja in potrošnike, da se obračajo na domače proizvajalce, kar neposredno spodbuja zaposlovanje in tehnološki napredek v ZDA.

Če država izgubi nadzor nad ključnimi industrijami, postane odvisna od drugih – in to je tveganje, ki ga Trump noče sprejeti.

Namen vsake vlade bi morala biti blaginja državljanov. Z uvedbo carin Trump ščiti ameriške delavce pred poceni tujo konkurenco, ki proizvodnjo pogosto temelji na nizkih plačah in slabih delovnih pogojih. Cilj je jasnejši: višje plače, stabilnejša delovna mesta in večja kupna moč ameriškega srednjega razreda.

Globalizem je nevzdržna utopija

Globalistična gibanja, ki zagovarjajo »sodelovanje brez meja«, pogosto zanemarjajo resnične razlike med narodi. Za ves svet ni "enake rešitve za vse", saj bodo interesi ZDA, Kitajske ali EU vedno v nasprotju.

Trumpov protekcionizem ni sovraštvo do drugih, temveč realen odgovor na dejstvo, da globalizem pogosto koristi najmočnejšim, medtem ko navadni ljudje plačajo ceno.

Vsaka država bi si morala prizadevati za samooskrbo v kritičnih sektorjih – od industrije do energetike. Odvisnost od uvoza avtomobilov, elektronike ali strateških surovin pušča narod ranljiv.

Trumpove carine spodbujajo ameriške tovarne, da se vrnejo domov, kar zmanjšuje odvisnost od tujih trgov. To ni izolacionizem, ampak racionalna samoobramba.

Evropska unija kot eksperiment nadnacionalnega povezovanja se sooča z notranjimi nasprotji. Njen morebitni propad ne bi bil tragedija, saj so narodi močnejši, ko ohranijo svojo identiteto in suverenost. Nasprotno pa ZDA ne smejo dovoliti, da bi jih globalistični projekti oslabili. Trumpova poteza je opomin, da so nacionalne meje in interesi vedno na prvem mestu.

Čeprav lahko Trumpove carine povzročijo kratkoročne trgovinske napetosti ali celo "škodijo" drugim, je njegov namen jasen: zaščititi ameriške delavce in družine. V svetu, kjer voditelji pogosto slavijo globalizem, medtem ko pozabljajo na lastne državljane, si Trumpovo vztrajanje, da Ameriko postavi na prvo mesto, zasluži spoštovanje. Lahko ga občudujemo ali kritiziramo, ne moremo pa zanikati, da je dosleden svoji viziji.

Pogum izbire pred kompromisom

Donald Trump ni popoln, a njegova pripravljenost izpodbijati status quo kaže na pogum. "Vse narejeno v Ameriki" ni le slogan - je poziv k ponovnemu odkrivanju moči nacionalnega ponosa, samozadostnosti in odgovornosti do prihodnjih generacij. V dobi, ko se meje brišejo, nas Trump opominja, da so narodi, tako kot družine, najmočnejši, ko stojijo skupaj – a vedno na svojih temeljih.
WWW-NEWSEXCHANE.WEBREDIRECT.ORG   Natisni



Avtor 2020 - 2025 © | Pravila | Pišite nam | skupaj obiskov od 31.3.2020.
Ves materijal z naše strani se lahko kopira na druge spetne strani DELITE IN OZAVEŠČAJTE DRUGE!

EUSEARCH (slo,cro,eng) | NOVICE | KUHAJMO | FILESI (angleščina) | SHOPMAX | WIKISLO | GRABOVOI ŠTEVILA | RAZLAGA SANJ