VSTOP ČLANOV:
 Član:
 Geslo:
VIDEO ARHIV:
Newsexchange(11943)
 
Gost | Slovenski  
 MojSpletnik NOVICE | Evropi spet grozi nov množični migrantski naval ...


Evropi spet grozi nov množični migrantski naval
Glede na to, da v Sirijo že beži 100.000 Libanoncev, v prihodnjih tednih pa bi jih lahko še veliko več, bi se Evropa lahko pripravljala na novo migrantsko krizo zaradi izraelske invazije na Libanon.

»Število ljudi, ki so prečkali Sirijo iz Libanona in bežali pred izraelskimi zračnimi napadi – libanonski in sirski državljani – je doseglo 100.000. Odtok se nadaljuje,« je na platformi X zapisal visoki komisar Združenih narodov za begunce (UNHCR) Filippo Grandi.

Glede na to, da se je število libanonskih beguncev v Siriji v samo dveh dneh podvojilo, so strahovi pred novim migrantskim valom resnični, članica EU Grčija, ki meji na schengensko območje, pa se pripravlja na ponovitev množičnega kaosa, ki smo ga na njenih obalah videli leta 2015.

Nekateri poznavalci že ocenjujejo, da bi lahko iz države zbežalo na milijone izgnanih Libanoncev, veliko pa jih želi pot v Evropo. Milijon jih je že notranje razseljenih.

Nemčija, ki si je že opomogla od aktualne migrantske krize, morda tokrat ne bo tako dobrodošla kot prejšnjič, zlasti v luči vzpona Alternative za Nemčijo (AfD). Nemška notranja ministrica Nancy Faeser je odredila začasne kontrole na vseh nemških kopenskih mejah, ki se začnejo 16. septembra in bodo trajale prvih šest mesecev, poroča vPolitice. To pomeni, da bodo nadzor uvedli s Francijo, Luksemburgom, Nizozemsko, Belgijo in Dansko, podoben nadzor pa že obstaja na mejah z Avstrijo, Poljsko, Švico in Češko.

Nemški minister je predstavil tudi načrt vračanja oseb, ki nimajo dovoljenja za vstop v državo, pri čemer je poudaril potrebo po zatiranju nezakonitih migracij in zaščiti notranje varnosti, zlasti pred islamskim terorizmom in čezmejnim kriminalom.

Grški premier Kyriakos Micotakis je odločitev Nemčije glasno kritiziral z besedami: "Prepuščanja žoge drugim državam ni mogoče tolerirati", in dodal, da je potrebna večja podpora tistim državam, kot sta Grčija in Madžarska, ki podpirajo zunanje meje EU in se najbolj soočajo z njimi. pritisk migrantskih tokov, je vprašanje, ki si ga pogosto zastavlja madžarski premier Viktor Orbán.

Oglasil se je tudi grški minister za migracije Nikos Panagiotopoulos, znan po svojem ostrem stališču do migracij, in vprašal: "Če to počne Nemčija, zakaj ne bi mogli storiti enako mi, vračati migrante in varovati svoje meje?" poroča DW.

Panagiotopoulos je kritiziral tudi pomanjkanje enotnosti v evropski migracijski politiki in dejstvo, da se je Nemčija "hermetično zaprla", kar kaže na to, da bi se Grčija lahko tudi odločila za odmik od politike EU, če bi bila v to prisiljena.

Prejšnji teden je na Generalni skupščini ZN grški premier Micotakis dejal: »Za vsako ceno se je treba izogniti obsežni vojni v južnem Libanonu.

Vse večja je zaskrbljenost, da bo Evropa priča ponovitvi množičnega migrantskega vala leta 2015 med vojno v Siriji. Začasni libanonski premier Najib Mikati je dejal, da je bilo zaradi izraelskega bombardiranja v Libanonu in konflikta s Hezbolahom razseljenih okoli milijon ljudi.


WWW-NEWSEXCHANE.WEBREDIRECT.ORG   Natisni



Avtor 2020 - 2025 © | Pravila | Pišite nam | skupaj obiskov od 31.3.2020.
Ves materijal z naše strani se lahko kopira na druge spetne strani DELITE IN OZAVEŠČAJTE DRUGE!

EUSEARCH (slo,cro,eng) | NOVICE | KUHAJMO | FILESI (angleščina) | SHOPMAX | WIKISLO | GRABOVOI ŠTEVILA | RAZLAGA SANJ