MojSpletnik NOVICE | Študija kaže statistično povezavo med cepljenjem proti covidu in visoko smrtnostjo v EU ...
Študija kaže statistično povezavo med cepljenjem proti covidu in visoko smrtnostjo v EU
IN EU BI RADA VSEM VSILILA ŠE CEPILNE POTNE LISTE.
V novi študiji je avstralski farmakolog pokazal jasne statistične korelacije med čezmerno umrljivostjo v EU in tako imenovanimi cepljenji proti covidu-19: delal je s podatki Eurostata iz 31 držav za obdobje med marcem 2023 in januarjem 2024, odstotek cepljenih. ljudi v zadevni populaciji in število prejetih odmerkov cepiva. Korelacije teh podatkov so pomembne. Harald Walach za MWGFD pravi: Mit o cepljenju, ki rešuje življenja, je bil ponovno razkrit.
Oddaja MWGFD, objavljena 2.9.2024; Avtor: Harald Wallach
Novo delo avstralskega farmakologa Raphaela Latasterja (1), objavljeno v reviji "Bulgarian Medicine", kaže jasno povezavo čezmerne umrljivosti v Evropi s "cepljenji" proti Covid-19. Prispevek uporablja podatke evropske statistične agencije Eurostat o presežni umrljivosti v 31 evropskih državah od marca 2023 do januarja 2024 in jih povezuje s podatki o odstotku cepljene populacije in številu odmerkov cepiva iz »Naš svet v podatkih« ( OWID) internetna zbirka podatkov.
To pomeni, da so bili za vsak mesec od 23. marca do 24. januarja na voljo podatki o presežni umrljivosti za vsako od 31 držav, pa tudi podatki o številu odmerkov cepiva ali odstotku cepljenih na državo. V vsakem mesecu obstaja srednje velika korelacija, ki je pomembna v vseh primerih, razen novembra 2023.
Ta korelacija je večja za vrsto odmerkov cepljenja. Korelacije segajo med r = .25 in r = .65. Korelacije so merila razmerja in izražajo moč razmerja med dvema spremenljivkama. Lahko se spreminjajo med 0 (brez povezave) in +1 (največja pozitivna povezava) ali -1 (največja negativna povezava).
Tukaj ugotovljene korelacije so zmerno močne in zelo jasne, saj so pomembne skoraj vsak mesec. Ker je pomembnost odvisna od števila primerov in je v tem izračunu na voljo samo 31 držav, morajo biti razmerja relativno jasna v vseh državah v isti smeri, da pride do pomembnosti. Velikost korelacijskega koeficienta kaže moč razmerja (ne glede na pomembnost). Če ga kvadrirate, dobite delež skupne variacije. Korelacijski koeficient r = ,5, na kvadrat, bi imel za posledico r 2 = ,25 in bi tako predstavljal 25 % običajne variacije.
V preprostem jeziku to pomeni: stopnja cepljenja in presežna umrljivost imata skupno variacijo med 6 % in 40 %. Z drugimi besedami: cepljenja proti covidu-19 in presežna umrljivost v Evropi sta jasno povezana med marcem 2023 in januarjem 2024. Na žalost, zakaj so bili izbrani ali na voljo samo ti meseci, v članku ni omenjeno in je šibka točka.
Nasprotno, ovržena je bila tudi pogosta trditev, da »cepljenja« proti covidu-19 rešujejo življenja. Ker če bi bili le pozitivni, potem ne bi bilo korelacije. Poleg tega je Rainer Klement lani pokazal, da je pogosto citirana študija modeliranja Watsona in sodelavcev (2) preprosto napačna, ker temelji na napačnih predpostavkah modela (3). Žalostno je, da takšna poročila o hiperventilaciji vneto pobirajo mediji. Po drugi strani pa mora trezna kritika, tako kot v našem primeru, skozi številne recenzije in ponovne oddaje, dokler ni objavljena in potem nikogar več ne zanima.
Latasterjeva študija vsekakor kaže, da potenciala stranskih učinkov teh "cepljenja" proti Covid-19 ne gre podcenjevati in ga je treba podrobneje preučiti. Avtor upravičeno poudarja, da njegova študija ne more dokazati vzročnosti. Da bi to naredili, bi morali izvesti podrobne študije dolgih časovnih vrst v vsaki državi, te pa so zamudne. Škandal je, da naši dobro opremljeni uradi tovrstnih preiskav ne izvajajo po uradni dolžnosti. Zdaj pa vemo: zavezani so navodilom. In kateri politik si rad koplje grob? Tako bodo v doglednem času tovrstne raziskave izvajali zasebni raziskovalci brez javne podpore, kot je Raphael Lataster.
literature
Lataster, R. (2023). Presežna umrljivost v Evropi je v korelaciji s cepljenjem proti COVID-19 do leta 2024. Bolgarska medicina, 13(2), 24-28. https://basa.bg Watson, OJ, Barnsley, G, Toor, J, Hogan, AB, Winskill, P, in Ghani, AC (2022). Globalni vpliv prvega leta cepljenja proti COVID-19: študija matematičnega modeliranja. Lancetne nalezljive bolezni. doi: https://doi.org/1 Klement, R.J. in Walach, H. (2023). Modeli SEIR v luči kritičnega realizma - kritika pretiranih trditev o učinkovitosti cepljenja proti Covidu 19. Futures, 103119. doi:https://doi.org/10.1016/j.futures.2023.103119