MojSpletnik NOVICE | Načrtna kriza lakote se nadaljuje: Zaradi "ptičje gripe" začeli ubijati perutnino na farmah v Nemčiji in na Danskem ...
Načrtna kriza lakote se nadaljuje: Zaradi "ptičje gripe" začeli ubijati perutnino na farmah v Nemčiji in na Danskem
Mislimo, da je že vsakomur, ki sploh pomisli, postalo jasno, da se zavestno in načrtno ustvarja svetovna kriza z namenom povzročanja globalne lakote.
Primeri domnevne ptičje gripe iz Nemčije in Danske to le dodatno potrjujejo. Po živinoreji in perutninarstvu se preseli v poljedelstvo.
Tukaj je uradno poročilo o primerih ptičje gripe v Nemčiji in na Danskem:
Včeraj so na dveh farmah v Nemčiji poročali o izbruhu visokopatogene aviarne influence H5 N1.
Tiskovni predstavnik okrožja Ludwigslust-Parchim je potrdil, da se je bolezen pojavila na kmetiji v skupnosti Lewitzrand v Mecklenburg-Vorpommern z okoli 25.000 živalmi, piše Euro Weekly News.
Po besedah Tilla Backhausa, ministra za kmetijstvo v Schwerinu, je to prvi primer med domačo perutnino to jesen v njegovi deželi. Živali naj bi že uspavali, poroča zdf.de.
Drugi izbruh v Nemčiji
Uradniki v okrožju Cuxhaven na Spodnjem Saškem so potrdili drugi izbruh na perutninski farmi. Šlo je za okoli 50 živali, ki so vse že uničene, so pojasnili.
Oblasti so konec oktobra, čeprav z manj nalezljivo obliko ptičje gripe, poročale o izbruhu na drugi perutninski farmi na istem območju, ki je imela približno 39.000 živali.
Ptičja gripa tudi na Danskem
O primerih ptičje gripe so včeraj poročali tudi na Danskem, v fazaneriji blizu nemške meje. Zaradi nevarnosti okužbe bodo na farmi v bližini mesta Tønder pobili približno 2700 živali, je sporočila uprava za veterinarstvo in hrano.
Oblasti sumijo, da so fazani morda okužili divje ptice, najdene v regiji med jesensko selitvijo južno od območja. Zato občane na vseh treh območjih pozivajo, naj se izogibajo stikom s prostoživečimi pticami.
Ker nadzorovano območje sega do nemške meje, so bile oblasti v Schleswig-Holsteinu obveščene, da lahko ukrepajo sami.
Evropa je v zadnjih mesecih utrpela številne izbruhe ptičje gripe
V zadnjem letu so v Evropi zabeležili številne epidemije ptičje gripe. Rejci perutnine so utrpeli velike gospodarske izgube, ker so morali usmrtiti živali. Izražena je bila tudi zaskrbljenost glede možnosti prenosa virusa na ljudi.
Tehnično pomoč je prizadetim državam zagotovila Svetovna organizacija za zdravje živali (WOAH), ki je tudi pozorno spremljala dogajanje.
Zdravstvena agencija je pozvala države, naj sprejmejo zaščitne ukrepe, vključno z izvajanjem strogih ukrepov biološke varnosti in cepljenjem perutnine, da preprečijo prihodnje širjenje virusa.