MojSpletnik NOVICE | Primer mikrovalovnega sindroma razkriva težave s 5G ...
Primer mikrovalovnega sindroma razkriva težave s 5G
Eksponentna rast RF brezžičnega sevanja v 21. stoletju v Evropi
Nedavna bolezen Švedinje poudarja vprašanje upoštevanja samo toplotnih učinkov radiofrekvenčnega sevanja
Po namestitvi bazne postaje 5G 60 metrov od svojega stanovanja je ženska srednjih let, sicer zdrava, razvila paralizirajoče simptome, ki so skladni z radiofrekvenčnim / mikrovalovnim sindromom, so prejšnji mesec poročali raziskovalci Fundacije za raziskovanje okolja in raka (ECRF) na Švedskem.
To je že tretji tak primer, ki so ga raziskovalci dokumentirali.
Glede na njihovo študijo, objavljeno v Annals of Clinical and Medical Case Reports, se brezžična tehnologija pete generacije (5G) uvaja po vsem svetu, "kljub pomanjkanju predhodnih raziskav o možnih negativnih učinkih na zdravje ljudi in okolje."
Posledično se je izpostavljenost pulzno moduliranemu mikrovalovnemu sevanju "dramatično povečala po vsem svetu." Mikrovalovno sevanje so frekvence v območju od 300 megahercev do 300 gigahercev znotraj radiofrekvenčnega (RF) spektra. Frekvence, ki se trenutno uporabljajo za 5G v urbanih okoljih, so v območju 3,5 GHz.
Študij o možnih zdravstvenih posledicah izpostavljenosti frekvencam 5G ni bilo do nedavnega. V študiji, objavljeni oktobra 2022, so bile živali en mesec dve uri na dan, pet dni na teden, izpostavljene frekvenci 3,5 GHz.
Izpostavljenost je povzročila oksidativni stres in povečanje degeneriranih nevronov v predelu hipokampusa v možganih, skupaj z zmanjšanimi ravnmi irisina, hormona, povezanega z nadzorom telesne teže in zdravo kognitivno funkcijo.
V najnovejši študiji primera je ženska po namestitvi nove antene kmalu razvila dolg niz izčrpavajočih simptomov. Ti simptomi vključujejo glavobol; omotica in težave z ravnotežjem; kognitivna disfunkcija, vključno z izgubo spomina, zmedenostjo in izgubo osredotočenosti; ekstremna utrujenost; anksioznost; kašelj; krvavitve iz nosu; motnje uriniranja in težave s kožo, vključno s spontanimi modricami in izpuščaji.
Antena 5G je nameščena na strehi sosednje trinadstropne stavbe in je usmerjena proti njenemu stanovanju v drugem nadstropju. Pred tem je bila na istem mestu bazna postaja 4G, a šele potem, ko jo je zamenjala antena 5G, so se pri ženski pojavili hudi simptomi mikrovalovnega sindroma.
Ženska je poročala, da ko je odšla v drugo stanovanje, ki ni blizu bazne postaje 5G, so vsi njeni simptomi kmalu izginili in se znova pojavili v 24 urah po vrnitvi v stanovanje. Tudi njen pes je po namestitvi 5G kazal znake slabega zdravja. Pes naj bi kmalu po namestitvi antene 5G dobil drisko. Izginilo je, ko smo se preselili v drugo stanovanje, vrnilo pa se je, ko smo se vrnili v njeno stanovanje. Tudi po odhodu na sprehod je pes nerad vstopil v stanovanje.
Raziskovalci poudarjajo, da "5G oddaja visoko ponavljajoče se impulze mikrovalovnega sevanja" z amplitudami, ki so eksponentno večje od amplitud prejšnjih generacij, vključno s 4G. Izmerili so sevanje v mikrovatih na kvadratni meter meter stran od okna ženske dnevne sobe za eno minuto in izmerili pomembne skoke amplitude. Visoko stopnjo sevanja so ugotovili tudi v kopalnici, predvsem v kopalni kadi, ki je bila ob oknu. Bistveno manjše RF sevanje je bilo izmerjeno v spalnici, ki ni v neposredni emisijski liniji bazne postaje.
Kljub navedbi največje vrednosti na komercialnem števcu (Safe and Sound, Pro II), ki so ga uporabili, je bila raven izpostavljenosti precej pod smernicami, ki jih priporoča Mednarodna komisija za zaščito pred neionizirajočimi sevanji (ICNIRP), saj izmerjeno ni bilo toplotno v naravi.
Zgodovina motenj izpostavljenosti
O RF bolezni ali bolezni, ki je posledica izpostavljenosti mikrovalovnemu sevanju, so prvič poročali v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja v vzhodnoevropskih državah. Ljudje so najpogosteje trpeli zaradi simptomov, povezanih z motnjami živčnega, kardiovaskularnega in endokrinega sistema.
Mednarodne študije izpostavljenih delavcev, vključno z ameriškim vojaškim osebjem, so pokazale, da je izpostavljenost mikrovalovom na netoplotnih ravneh povzročila simptome, kot so utrujenost, omotica, glavobol, motnje spanja, tesnoba ter težave s koncentracijo in spominom.
Pregled več študij na ljudeh in živalih je tudi zaključil, da je "lahko pričakovati presenetljivo širok razpon nevroloških in fizioloških odzivov" zaradi izpostavljenosti netoplotnim ravnem RF/mikrovalovnega sevanja.
Stanje se imenuje tudi sindrom radiofrekvenčne bolezni ali sindrom mikrovalovne pečice. Netoplotni učinki - učinki, ki niso povezani z rastjo toplote - so odvisni predvsem od modulacije in/ali pulzacije signala ter od maksimalne in povprečne jakosti.
Težava z veljavnimi varnostnimi standardi RF
Obstajajo precejšnje težave z merjenjem učinkov radiofrekvenčnega sevanja na zdravje, pravi James Lin, zaslužni profesor na Oddelku za elektrotehniko in računalništvo na Univerzi Illinois–Chicago.
V članku, objavljenem aprila v reviji Environmental Research, Lin opisuje, kako varnostne omejitve za izpostavljenost RF sevanju, ki jih uporablja večina držav, še vedno temeljijo na akutni vročini ali toplotnih učinkih, ki se pojavijo v kratkem času po izpostavljenosti, ne da bi ocenili druge učinke dolgotrajna izpostavljenost..
Smernice za referenčne vrednosti, ki temeljijo na ogrevanju, je določil ICNIRP, samooklicana zasebna organizacija s sedežem v Nemčiji. ICNIRP se je s podporo industrije uveljavil kot prevladujoča mednarodna avtoriteta za ocenjevanje znanstvenih dokazov o negativnih učinkih radiofrekvenčnega sevanja na zdravje.
»Njihove smernice temeljijo na ocenah, ki zavračajo vse znanstvene dokaze o netoplotnih učinkih, kljub vedno večjemu številu dokazov o vrsti škodljivih učinkov, ki so precej pod ravnmi ICNIRP. Ta neznanstvena ocena je v interesu industrije, saj olajša implementacijo 5G in brezžičnih okolij," so zapisali raziskovalci ECRF.
»V teh domnevnih smernicah in standardih zdravstvenega varstva obstajajo pomembne nepravilnosti. Nekatere varnostne meje so nepomembne, sporne in nimajo znanstvene utemeljitve z vidika varnosti in varovanja javnega zdravja.«
Leta 2019 je 258 znanstvenikov iz 58 držav, specializiranih za elektromagnetna polja (EMF), pozvalo Združene narode, naj ne uvedejo moratorija na uvedbo 5G, dokler učinki na zdravje niso ustrezno ocenjeni.
V pozivu so znanstveniki izjavili:
»Brezžične komunikacijske tehnologije hitro postajajo sestavni del vseh gospodarskih panog.
Vendar pa obstaja hitro naraščajoč obseg znanstvenih dokazov o škodi za ljudi, rastline, živali in mikrobe, ki jo povzroča izpostavljenost tem tehnologijam.
Naše mnenje je, da nacionalne in mednarodne zdravstvene organizacije ignorirajo škodljive učinke kronične in neprostovoljne izpostavljenosti človeka neionizirajočim virom elektromagnetnega sevanja kljub našim večkratnim prošnjam, pa tudi prošnjam mnogih drugih zaskrbljenih znanstvenikov, zdravnikov in zagovornikov.
To je očitna kršitev človekovih pravic, kot jih opredeljujejo Združeni narodi."