VSTOP ČLANOV:
 Član:
 Geslo:
VIDEO ARHIV:
Newsexchange(11984)
 
Gost | Slovenski  

NEWSEXCHANGE SI | Zdravniki opozarjajo, da na tisoče ljudi, ki uživajo insekte, dobivajo nove neozdravljive bolezni ter hude alergije ...
 
 
Zdravniki opozarjajo, da na tisoče ljudi, ki uživajo insekte, dobivajo nove neozdravljive bolezni ter hude alergije

Ponedeljek, 29.Julij 2024 ob 20:42:37

SEDAJ JE BOLJ JASNO ZAKAJ NAM VSILJUJEJO INSEKTE!

Na tisoče ljudi, ki uživajo žuželke po vsem svetu, zboli za redkimi in neozdravljivimi boleznimi, pravijo zdravniki, ki opozarjajo, da je uživanje žuželk škodljivo za človeka..

Ker je uživanje hroščev v prehrani v zadnjih letih zaradi prizadevanj WEF za zamenjavo mesa z žuželkami postalo vse bolj priljubljeno, se ljudem, ki jedo hroščev, vedno pogosteje diagnosticirajo grozljive bolezni..

Infowars.com poroča: Sveto pismo nam v Levitiku 11:20-23 naroča, naj ne jemo žuželk, z izjemo pravokrilcev, zlasti kobilic in čričkov. Kljub temu dovoljenje, da jedo to, ni navodilo za to in zagotovo ne omenja, da so Izraelci jedli žuželke ali da je Jezus spodbujal svoje učence, naj jih jedo..

Jesti jih v situaciji preživetja – kot je bil Janez Krstnik – je ena stvar, toda žuželke diskretno dodajati naši hrani ali oglaševati kot prihodnost človeške prehrane, kot se dogaja v Evropi, Severni Ameriki in v tujini. , je grožnja našemu zdravju, je tudi gnusno. Tukaj bom razpravljal o treh vrstah toksičnosti užitnih žuželk: alergiji, kontaminaciji in mehanski toksičnosti delov zunanjega skeleta žuželk, ki je posledica njihove oblike..

Kontaminacija hrane z insekti

Dokumentirano je bilo kopičenje strupenih težkih kovin, kot so svinec, arzen, kadmij in druge, pa tudi pesticidov, vključno s herbicidi, pri žuželkah, ki se uporabljajo za hrano. To pomeni, da ko žuželke rastejo in se razvijajo v onesnaženem okolju ali če jedo onesnaženo rastlinsko snov, se strupene težke kovine ali drugi toksini sčasoma kopičijo v njihovih telesih. Zaradi tega morajo pridelovalci skrbno pridobivati ​​hrano za žuželke in zagotoviti, da je rastno okolje brez onesnaž.

“Zasnoval, gradil in upravljal sem komercialne objekte za medicinsko konopljo, ki so zahti stroge protokole za vstop delavcev ter uporabljali posebno opremo in druge ukrepe za preprečevanje vstopa in širjenja škodljivcev in rastlinskih bolezni. Če škodljivci, kot so žuželke ali pršice, vstopijo v tako nadzorovano okolje, se lahko neovirano razmnožujejo zaradi naravnih dejavnikov, kot so vremenska nihanja. Iz tega razloga sem namestil visoko zmogljive zračne zavese na dvoje ločenih vrat, skozi katera je bilo treba prestopiti, da bi vstopili v prostore za gojenje, hranil posebno podlogo s plitkim bazenom raztopine belila za vsakogar, ki je vstopil na glavni vhod, uporabljal računalniško nadzorovano/ nadzorovano klimatizacijo in razvlaževanje, uporabljene lepljive pasti za spremljanje škodljivcev in izpuščanje koristnih plenilskih žuželk, pršic in ogorčic v rastnih prostorih ter hidroponičnih sistemov za preprečevanje napadov škodljivcev.

Kljub mojim preventivnim ukrepom sem v dveh prostorih za gojenje odkril napad žitnih pršic na listih rastlin, kar se pri konoplji običajno ne poroča. S skrbnim raziskovanjem sem identificiral pršice in ugotovil, da izvirajo iz žitaric, s katerimi se hranijo ličinke indijske mokaste stenice. Dobavitelj pa je uporabil ličinke indijske mokaste stenice za hranjenje s plenilskimi pršicami Hippoaspis milia, ki sem jih kupil in spustil v prostore za gojenje, da bi preprečil okužbo z glivicami. Problematične so bile tudi glive, kot je običajno pri gojenju konoplje v zaprtih prostorih. Glivični komarji so vstopili v objekt v vrečah mešanice za lončenje, ki se uporablja za gojenje matičnih rastlin, kar je spodbudilo nakup stroja za toplotno obdelavo mešanice za lončenje..

Gojenje žuželk v zaprtih prostorih se sooča s podobnimi izzivi kot gojenje konoplje v zaprtih prostorih, vključno s težavami z invazivnimi žuželkami in pršicami ter patogeni insektov. Ljudje morda domnevajo, da bi gojenje žuželk v zaprtih prostorih zlahka zagotovilo čiste pogoje brez škodljivcev in bolezni, vendar ni tako. Glive, kot je Beauveria bassiana, parazitirajo na žuželkah, kar zahteva nadzor okoljskih parametrov, kot sta temperatura in vlažnost, škodljivci, vključno s pršicami, pa napadajo žuželke in celo širijo viruse žuželk, kot je virus deformiranih kril, ki ga prenašajo pršice Varroa. Zaradi morebitnih težav pri obvladovanju takšnih težav je verjetno, da se bodo proizvajalci žuželk zatekli k uporabi miticidov, insekticidov, specifičnih za vrsto, fungicidov itd., ki morda nimajo vladnih predpisov v različnih državah in lahko onesnažijo užitne žuželke ter posledice varnost hrane.

Tukaj je hipotetični scenarij, kako lahko pride do kontaminacije z insekticidi: ščurki lahko vdrejo v obrate za gojenje ali predelavo žuželk, kar vodi do uporabe insekticidov za nadzor ali preprečevanje napadov ščurkov in potencira kontaminacijo žuželk z insekticidi v hrani. Na primer, insekticid Termidor (aktivna sestavina fipronil) je označen za uporabo proti ščurkom in številnim drugim škodljivcem, ki napadajo zgradbe, kot so srebrne ribice, pajki, stonoge, uši in muhe. Thermidor se večkrat prenaša s stikom z žuželke na žuželko. Če se uporablja za zatiranje škodljivcev v objektih za užitne žuželke, bi bil ta tip kontaktnega širjenja en primer, kako lahko insekticid ali produkti razgradnje insekticida, ki so subletalni za žuželke, kontaminirajo živilske žuželke, in kaže na potrebo po nadaljnji študiji razvoj najboljših praks upravljanja in dobra ureditev obratov za gojenje in predelavo, ki jih primanjkuje.

Ličinke mokarja (Tenebrio molitor), polne iztrebkov in domnevno užitne.

Eden najbolj zaskrbljujočih možnih problemov proizvodnje žuželk v hrani je kontaminacija pred ali po predelavi z Aspergillusom, običajno glivo, ki sprošča mikotoksin, znan kot aflatoksin. Kuhane in posušene žuželke lahko ponovno absorbirajo vlago in lahko razvijejo Aspergillus, prav tako kot predhodno obdelane žuželke. Aflatoksin je toplotno stabilen in ga ni mogoče odstraniti s kuhanjem žuželk, okuženih z Aspergillusom. Mpuchane idr. (1996) so identificirali aflatoksin v užitnih kobilicah v koncentraciji do 50 mikrogramov/kg. Evropska unija [EU] dovoljuje največ 15 mikrogramov aflatoksina na kilogram v rastlinskih živilih***, vendar je moteče, da EU nima predpisov za aflatoksine v živilih živalskega izvora, vključno z žuželkami. Aflatoksin je ena izmed najbolj rakotvornih kemikalij, ki jih človek pozna. To težavo je treba rešiti, a žal vsem, ki vas spodbujajo k uživanju žuželk, sploh ni mar za vaše zdravje.

Alergije

Alergije se lahko pojavijo v zgodnjem otroštvu ali pa se razvijejo zaradi ponavljajoče se izpostavljenosti snovem. Zaradi tega obstaja tveganje za razvoj alergijskega odziva na uživanje žuželk, tudi pri ljudeh, ki so jih prej dobro prenašali. Čeprav to velja za mnoga druga živila, je še posebej pogosto, da so ljudje alergični na školjke, kot so rakovice, kozice in jastogi. Tako kot ti raki imajo tudi žuželke eksoskelet, sestavljen predvsem iz hitina. Za celulozo, imenovano prehranske vlaknine, ki je primarna sestavina rastlinskih celičnih sten, je hitin drugi najpogostejši biološki polimer na Zemlji. Človeško telo nima encimov za razgradnjo celuloze med prebavo; v nasprotju s tem ljudje proizvajajo encime, ki razgrajujejo hitin, čeprav se hitin na splošno šteje za neprebavljivega in tako kot celuloza lahko deluje kot prehranska vlaknina. Čeprav so nekatere študije pokazale, da hitin aktivira vnetne imunske odzive, povezane z alergijskimi reakcijami, so nasprotujoče si študije odkrile potencialno uporabo hitina v boju proti alergijam..

Posebna vrsta tropomiozina, ne hitina, je primarni alergen pri rakih, zelo podobne oblike pa so prisotne v eksoskeletih žuželk in pršic. Wong et al. (2016) so dokazali, da kronična izpostavljenost pršicam povzroči preobčutljivost (alergičnost) ljudi na rake zaradi medsebojne prisotnosti podobnih tropomiozinov. Nasprotno pa je študija na islandskem prebivalstvu pokazala, da je dolgotrajna izpostavljenost kozicam povzročila alergijo na pršice. To nakazuje, da lahko eksoskeletni tropomiozin povzroči tudi alergijske reakcije na insekte, vključno s koprivnico, astmo, angioedemom (otekanje vek, jezika, grla itd.), rinitisom in dermatitisom..

Alergije so zelo podobne avtoimunskim boleznim. Za oboje je odgovoren imunski sistem, čeprav so vpletene različne bele krvne celice T-celice. Zanimivo je, da so Das in sodelavci (1993) ugotovili, da ima 95 % bolnikov z ulceroznim kolitisom, vrsto avtoimunske bolezni, v krvi protitelesa, ki so reaktivna na tropomiozin..

Obstaja veliko različnih vrst tropomiozina, vključno z več kot 40 vrstami pri sesalcih in glivah, zato je pomembno razlikovanje, da posebna vrsta, povezana z alergijami na pršice, školjke in žuželke, ne vključuje vseh tropomiozinov. Po moji oceni tropomiozin, specifičen za eksoskelet, pomaga razložiti, zakaj nekdo z alergijo na školjke, žuželke ali pršice morda ni alergičen na uživanje gob, čeprav je hitin zelo prisoten v vseh teh..

Dokument iz leta 2017, objavljen v Clinical Toxicology, je predstavil dokaze o zastrupitvi s histaminom zaradi žuželk v treh primerih na Tajskem, vključno z izbruhom, ki je prizadel 118 bolnikov, in še en incident, v katerega je bilo vpletenih 19 študentov. Članek se je osredotočil na neposredne dokaze v drugem primeru, v katerem je bilo 28 od skupine 227 študentov bolnih, in ugotovil, da so bili vzrok histamini, prisotni v kobilicah in mladičkih sviloprejk, ki so jih jedli na seminarju. Raziskovalci so analizirali ostanke hrane in kaj je jedlo 28 pacientov in ostalih 199 študentov ter navedli, da gre za histamine, ki so tako kot tropomiozin toplotno stabilni (odporni na razgradnjo s kuhanjem). Simptomi obolelih študentov so bili izpuščaj, glavobol, slabost, bruhanje, driska in težave z dihanjem (bronhospazem in dispneja).).

Dvomim o veljavnosti zaključkov raziskovalcev v dokumentu iz leta 2017, ker je vzrok za navedene simptome dvomljiv. Verjeli so, da je simptome povzročila zastrupitev s histaminom, ki je bila posledica slabega shranjevanja žuželk, kar je privedlo do mikrobne razgradnje histidina, prisotnega v mladičkih kobilic in sviloprejk, ter pretvorbo histidina v histamin. To je vsekakor možno in znano je, da se pojavlja v številnih živilih, kot je tuna, vendar je problematično za njihov sklep, da človeško telo proizvaja histamine kot odziv na alergene snovi, kot je tropomiozin, in tudi, kar je še pomembneje, kot odziv na mehanske poškodbe. In presenetljivo je, da so bile ravni histamina, ki so jih raziskovalci odkrili v ostankih žuželk, približno 8 mg oziroma 10 mg na 100 g mladičev kobilic in sviloprejk, kar je le polovica koncentracije 20 mg histamina na 100 g hrane, ki jo dovoljuje EU. v svežih ribah. Za nevarno raven histamina velja 50 mg na 100 g živila, kar je petkrat več, kot ga najdemo v žuželkah. Možno je, da bi občutljiva oseba reagirala na tako nizko raven histamina, ki je bila ugotovljena, vendar je malo verjetno, da ima 28 študentov enako občutljivost..

Prav tako je v nasprotju z njihovim sklepom, da se zastrupitev s histamini, ki jih najdemo v hrani (tj. v nasprotju s histamini, ki nastanejo v telesu kot odziv na alergene ali poškodbe), običajno nastopi v nekaj minutah po zaužitju okužene hrane. Nasprotno pa so raziskovalci poročali, da so se simptomi pri 28 študentih pojavili v povprečju 4 ure po zaužitju žuželk. Poleg tega so simptomi zastrupitve s histaminom podobni tistim pri alergijski reakciji na alergene, ki jo posredujejo protitelesa IgE, kot je tropomiozin. Nizka raven histamina, najdena v ostankih žuželk, skupaj z zakasnjenim pojavom simptomov kaže na drug vzročni dejavnik, ki vsaj prispeva k – če ne skoraj izključno odgovoren – bolezni, kot so alergeni žuželk (verjetno tropomiozin) ali mehanska abrazija/poškodba prebavne sluznice z deli žuželk.

Ta primer je pomemben, ker so avtorji poskušali okriviti slabo skladiščenje, ki je dejavnik, ki ga je mogoče preprečiti, če pa je vzrok dejansko neločljivo povezan z žuželkami, ovrže pripoved "uživanje žuželk je super". Vendar, tudi če so njihovi zaključki napačni, avtorji še vedno poudarjajo pomembno skrb za shranjevanje žuželk, ki jo je treba upoštevati. Kot so poudarili, je študija iz leta 2007 ugotovila koncentracijo histamina v mladičih sviloprejk 87,5 mg na 100 g, kar je skoraj dvakrat več od nevarne vrednosti..

K pisanju tega članka me je spodbudilo splošno razširjeno in upravičeno nasprotovanje vztrajanju pri uživanju žuželk in trditev nasprotnikov, da je eksoskeletni kitin strupen za ljudi. Moje zanimanje je vzbudilo predvsem to, da sem kot hortikulturni znanstvenik iz svojih kombiniranih študij mikologije (glive) in entomologije (žuželke) vedel, da so tako kot eksoskeleti žuželk tudi celične stene gliv, vključno z gobami, pretežno narejene iz hitina. . Rad jem gobe in v svoji jutranji kavi uporabljam več vrst gob v prahu zaradi njihovih izjemnih koristi za zdravje. Ko sem torej poslušal svojega najljubšega voditelja novic/voditelja oddaje, Alexa Jonesa, ki je govoril o toksičnem učinku uživanja eksoskeletov žuželk in vpletenosti hitina, me je spodbudilo k nadaljnjemu raziskovanju tega vprašanja..

Gastrointestinalna motnja je pred kratkim pustila igralca lige NBA Jimmyja Butlerja, ki je soigralcem povedal, da je pred boleznijo jedel čričke v Mexico Cityju. Obožci in drugi so špekulirali, da so vzrok črički, čeprav tega ni bilo mogoče dokazati. Vendar navedeni simptomi ne kažejo nujno na alergijski odziv, za razliko od zgoraj navedenih študentov z bolj klasičnimi simptomi alergije, kot so koprivnica in težave z dihanjem. Ali je lahko drug vzrok?

Mehanska toksičnost se lahko pojavi zaradi draženja, odrgnin ali drugih poškodb, ki jih povzroči oblika kemičnih spojin, prisotnih v hrani. Rastline iz družine Araceae na primer vsebujejo ostrokotne kristale kalcijevega oksalata, ki lahko ob zaužitju povzročijo srbenje, odrevenelost, pekoč občutek in rane v ustih, grlu in prebavnem traktu ter so lahko celo usodni. Monstera deliciosa (Araceae), okrasna trta, ki jo pogosto gojijo na hrastovih drevesih v osrednji Floridi, z velikimi, z luknjami okrašenimi listi "švicarskega sira", ima izjemen užitni sadež, ki se ga večina ljudi ne zaveda. Sadje ima okus po kombinaciji ananasa in banane (ali manga), od tod tudi ime vrste deliciosa; če pa sadje zaužijemo, preden je popolnoma zrelo, vsebuje kristale kalcijevega oksalata, ki lahko povzročijo prebavne motnje. Druga rastlina iz iste družine, ki prav tako vsebuje kristale kalcijevega oksalata, je tradicionalni polinezijski osnovni pridelek taro (Colocasia esculenta), ki se uporablja za pripravo jušne, pire krompirju podobne hrane, imenovane poi, ki jo jedo na havajskih luausih. Taro je strupen, če ga uživamo surovega; vrenje je potrebno za razbijanje kristalov kalcijevega oksalata.

  • Listi in plodovi Monstera deliciosa.
  • Taro (Colocasia esculenta) listi
  • Taro koren

Kalcijev oksalat je tudi tisto, iz česar so narejeni ledvični kamni*, katerih bolečina poudarja dejstvo, da je oblika kemičnih spojin lahko škodljiva. Drug primer oblike kemične spojine, ki povzroča poškodbe, so kristali sečne kisline, ki povzročajo protin, bolečo bolezen** sklepov. Protinski kristali so podolgovati in ostri ter tako povzročajo poškodbe tkiva in vnetja.

Ostri kristali sečne kisline, ki povzročajo protin v vzorcu svetlobnega mikroskopa (sinovialna tekočina?).

Eksoskeleti žuželk imajo ostre štrline iz hitina, vključno z bodicami, ostrogami in trdimi "lasmi", imenovanimi ščetine. Kot ugotavlja Mezes (2018), lahko koničasta oblika teh izboklin povzroči, da so mehansko strupeni in poškodujejo prebavni trakt. Hitin sam ni tisti, ki povzroča strupenost; namesto tega je oblika struktur, ki jih tvori hitin, tista, ki vodi do toksičnosti.

Bodice so ozko stožčaste, toge, fiksne izbokline, ki jih najdemo na primer na nogah kobilice. Podobni so bodicam, vendar v obliki, ki omogoča gibanje. Šetine so podobne dlakam in vsebujejo živčne končiče za čutno zaznavanje. Dlake na nogah muhe so primeri ščetin. Vse te strukture so zelo majhne in jih je nepraktično/nemogoče odstraniti s strojno obdelavo, kot je na primer razvidno iz spodnje elektronske mikrofotografije, ki prikazuje dihalni aparat ob strani telesa črička, obdan s številnimi ščetkami.

Slika z elektronskim mikroskopom (342-kratna povečava) drobnih ščetin na telesu črička, na in okoli dihalne zaklopke (dihalna odprtina)).

Druga razlika med hitinom v žuželkah in hitinom v gobah je ta, da so eksoskeleti odraslih žuželk sklerotizirani. Sklerotizacija vključuje navzkrižno povezovanje molekul hitina z različnimi proteini in drugimi molekulami, kar ustvarja trši in bolj tog material kot sam hitin. Relativno mehko telo gosenice je večinoma narejeno iz čistega hitina, medtem ko je hitin v eksoskeletu odrasle žuželke sklerotiziran (čeprav imajo gosenice običajno sklerotizirane izrastke, kot so bodice, in njihov ustni del je sklerotiziran). To je analogno celulozi v celičnih stenah rastlin, ki je precej prožna, razen če je lignificirana (les) ali suberizirana (pluta). Raki imajo tudi sklerotizirane eksoskelete iz hitina.

Prav tako se zdi razumno domnevati in celo težko prezreti, da bi žvečenje eksoskeleta žuželke povzročilo ostre drobce, ki bi lahko poškodovali sluznico požiralnika, želodca in črevesja. Podobno lahko ostri delci nastanejo pri mletju žuželk med predelavo hrane.

Povzetek in razprava

Morebitna kontaminacija je pomembna varnostna nevarnost, povezana z uživanjem žuželk. Proizvajalci bi morali preprečiti kontaminacijo s težkimi kovinami in kemikalijami, kot so herbicidi in insekticidi, tako da natančno preučijo metode in krmo, ki se uporabljajo za gojenje žuželk..

Potrebne so nadaljnje raziskave za določitev ustreznih najboljših praks upravljanja za gojenje in predelavo žuželk ter za vzpostavitev varnostnih predpisov. Kontaminacija z aflatoksinom z vseprisotno glivo Aspergillus je velika grožnja, ki zahteva, da regulativni organi nemudoma določijo nizke meje in zahtevajo testiranje za oceno v serijah hrane na osnovi žuželk..

Hitin je primarna strukturna komponenta v glivah in členonožcih, vključno z žuželkami, pršicami in raki. Nedokončne raziskave so vpletle hitin v alergijske reakcije, hkrati pa so pokazale njegov potencial v boju proti alergijam. Koničasti izrastki eksoskeletov žuželk in ostri delci eksoskeletov lahko pojasnijo, zakaj lahko žuželke povzročijo bolezni ljudi, ne da bi povzročile klasične alergijske reakcije, kot je koprivnica ali koprivnica. Te ostre strukture so lahko tudi namig pri razlagi razlogov za mešane ugotovitve glede alergij na hitin. Pomembno je prepoznati primarno vlogo tropomiozinov, povezanih z eksoskeletom, pri alergijskih reakcijah na rake in pršice, saj so tropomiozini podobni eksoskeletom žuželk. Ta združena dejstva pomagajo razložiti, zakaj ljudje, ki so alergični na školjke in rake, ali drugače alergični na njih, dobro prenašajo gobji hitin..

Bog je imel razlog, da nam je zapovedal, naj ne jemo večine žuželk. Napačno je verjeti, da bo znanost verjetno v celoti razjasnila medicinske razloge za Božja navodila glede hrane, zlasti glede na množico dejavnikov, ki vplivajo na zdravje ljudi in otežujejo znanstveno analizo prehrane, in včasih zapoznele učinke na zdravje, ki jih je mogoče pripisati na različne dejavnike. Zaupati moramo tudi svojim instinktom. Tudi temu navdušencu nad entomologijo je zamisel o prehranjevanju žuželk odvratna. Najboljše, kar lahko storite, je, da ne upoštevate nasveta Klausa Schwaba, vodje Svetovnega gospodarskega foruma, "Jejte hrošče“.

*Opomba: apatitna kamnina, sestavljena iz spojin kalcijevega fosfata, je predhodnik kristalov kalcijevega oksalata. Gazirani sokovi, ki vsebujejo fosforno kislino, lahko s tvorbo spojin kalcijevega fosfata spodbujajo nastajanje ledvičnih kamnov in bolezni ledvic..

**John Milton, avtor mojstrovine Izgubljeni raj, je umrl zaradi zapletov zaradi protina 1674.

***Arašidi so navadno okuženi z Aspergillusom, zato ninko ne jeste gnilih arašidov (ali drugih oreščkov).

InfoWars




Komentarji 0

Trenutno ni komentarja na na ta članek ......

VAŠ KOMENTAR:

Vaše ime:

Vsebina komentarja:


Strinjam se s pravili komentiranja!

OPOMBA: potrebno obkljukati zgornji kvadratek da komentar postane viden...

              


OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...

Več podobnih člankov  
 
 

Ponedeljek, 29.Julij 2024 ob 20:42:37

DELI TA ČLANEK NA FACEBOOK-u


280 ogledov, 0 komentarjev

OCENA:

1 2 3 4 5
KOMENTARJI
Re: Pod arabskim peskom odkrili izgubljeno 5000 let staro civilizacijo
Maks: Ni edina taka. Zgodovina je lažna. ...

Re: Pod arabskim peskom odkrili izgubljeno 5000 let staro civilizacijo
AD 1995: Južna Mezopotamija: Gladina morja je bila takrat nižja (voda, ki je bila v ledu na območju Evrope). Kakšno ...

Re: Pod arabskim peskom odkrili izgubljeno 5000 let staro civilizacijo
Metabaron: "Zgodovina je bolj zapletena, kot so nas učili." Ničesar nas niso naučili, sistematično so nam ...

Re: Pod arabskim peskom odkrili izgubljeno 5000 let staro civilizacijo
jebac: Kako je mogoče določiti starost 5000 let samo s pomočjo radarja? ...

Re: Pod arabskim peskom odkrili izgubljeno 5000 let staro civilizacijo
Nairobi: Poglejte si zgodbe Nase o raziskovanju Marsa in življenja na njem z nekaj krhkimi igračami na daljinskem upravljalniku, ...

Re: Prepoved gotovine v Franciji predlaga minister za notranje zadeve Gerald Darmanin
nezaželeno: zajeziti trg z drogami: ukiniti gotovino. Hahaha, ko žebelj začne udarjati ob čevelj - amputiraj nogo in ni ...

Re: Prepoved gotovine v Franciji predlaga minister za notranje zadeve Gerald Darmanin
Dalton: Dalton V Galiji bi morali ukiniti gotovino ... Plačevati bi morali z merjasci - Obelix. P.S. Skrivanje uporabljenih ...

Re: Prepoved gotovine v Franciji predlaga minister za notranje zadeve Gerald Darmanin
Ivan: No, res je, da nam ga pripravljajo, ampak bi se morali upreti in plačati z gotovino. Morda je to nadloga, vendar ...

Re: Prepoved gotovine v Franciji predlaga minister za notranje zadeve Gerald Darmanin
SOX: Ukinitev gotovine vidim kot izgubo lastne zaščite pred sistemom, ki išče razloge za našo varnost!!!!! Ampak ...


Avtor 2020 - 2025 © | Pravila | Pišite nam | skupaj obiskov od 31.3.2020.
Ves materijal z naše strani se lahko kopira na druge spetne strani DELITE IN OZAVEŠČAJTE DRUGE!

EUSEARCH (slo,cro,eng) | NOVICE | KUHAJMO | FILESI (angleščina) | SHOPMAX | WIKISLO | GRABOVOI ŠTEVILA | RAZLAGA SANJ