|
|
Sreda, 29.Maj 2024 ob 11:33:47 |
 |
Japonska vlada razmišlja o načrtih za začetek vsedržavne operacije čiščenja zalog krvi, kontaminirane z mRNA iz cepiv proti covidu.
V nedavni študiji, objavljeni na preprints.org, japonski znanstveniki opozarjajo na smrtonosna tveganja za bolnike, ki prejemajo kri od ljudi, ki so prejeli mRNA cepiva proti COVID-u, in pozivajo k nujnim ukrepom za zagotovitev varnosti svetovne oskrbe s krvjo.
»…številne države po svetu so poročale, da so tako imenovana genetska cepiva, kot so tista, ki uporabljajo modificirano mRNA, ki kodira spike protein in lipidne nanodelce kot sistem za dostavo zdravil, privedla do tromboze po cepljenju in posledične srčno-žilne poškodbe, kot tudi širok spekter bolezni, ki prizadenejo vse organe in sisteme, vključno z živčevjem...
Na podlagi teh okoliščin in količine dokazov, ki so nedavno prišli na danopozarjamo zdravstvene delavce na različna tveganja, povezana s transfuzijo krvi z uporabo krvnih pripravkov, pridobljenih od ljudi, ki so dolgo preboleli COVID, vključno s tistimi, ki so prejeli cepiva mRNA, in dajemo predloge glede posebnih testov, metod testiranja in predpisov za obravnavo teh tveganj.
Mercola.com poroča:Eno posebno tveganje, obravnavano v tem dokumentu, so posledice kontaminacije krvi s prionom podobnimi strukturami, ki jih najdemo v koničastih proteinih. Prioni so napačno zvite beljakovine, ki lahko povzročijo nevrodegenerativne bolezni, kot je Creutzfeld-Jakobova bolezen (CJD) pri ljudeh, tako da povzročijo napačno zlaganje normalnih beljakovin v možganih.
Za prionske bolezni je značilna dolga inkubacijska doba, ki ji sledi hitro napredovanje in visoka smrtnost. Domneva, da lahko koničasti protein SARS-CoV-2, zlasti iz določenih različic, vsebuje prionom podobne domene, je zaskrbljujoč iz več razlogov:
Tveganje prenosa — Če se koničasti proteini s prionom podobnimi strukturami lahko prenašajo s transfuzijo krvi, lahko obstaja tveganje za povzročitev prionskih bolezni pri prejemnikih. Znano je, da je prionske bolezni težko zgodaj diagnosticirati, jih ni ozdraviti in so smrtne, zaradi česar je morebiten prenos prek krvnih pripravkov pomemben varnostni pomislek.
Izzivi pri odkrivanju in odstranjevanju — Trenutni postopki presejanja krvi ne testirajo posebej na prione, deloma zato, ker so prionske bolezni redke, deloma pa zaradi tehničnih izzivov pri odkrivanju prionov pri nizkih koncentracijah. Če so v krvi cepljenih posameznikov prisotni dodani proteini z lastnostmi, podobnimi prionom, obstoječi protokoli za varnost krvi morda ne bodo primerni za preprečevanje prenosa.
Dolgoročni pomisleki glede varnosti — Prionske bolezni imajo dolga obdobja latence, kar pomeni, da se simptomi lahko pojavijo leta ali celo desetletja po izpostavljenosti. Ta zamuda otežuje prizadevanja za sledenje vira okužbe do transfuzije krvi in oceno varnosti oskrbe s krvjo skozi čas.
Posledice za upravljanje oskrbe s krvjo — Zaskrbljenost glede morebitnih tveganj, povezanih s prionom podobnimi strukturami v koničastih proteinih, lahko privede do sprememb v merilih primernosti darovalcev ali izvajanja dodatnih presejalnih ukrepov. Te spremembe lahko vplivajo na razpoložljivost krvnih pripravkov, ki so ključni za rutinske medicinske postopke.
Zaupanje javnosti — ozaveščenost javnosti o teh morebitnih tveganjih, tudi če so teoretična ali zelo malo verjetna, bi lahko vplivala na pripravljenost posameznikov za dajanje ali prejemanje transfuzij krvi, s čimer bi se zmanjšala stopnja darovanja krvi in splošno zaupanje v varnost transfuzij krvi.
Avtorji poudarjajo potrebo po obsežnih študijah za boljše razumevanje posledic teh prionom podobnih struktur v koničastem proteinu, ne samo za varnost konic mRNA, temveč tudi za širše posledice za javnozdravstvene ukrepe, kot je praksa transfuzije.
Druge možne nevarnosti za zdravje zaradi okužene krvi
Kontaminirana kri lahko predstavlja druga resna tveganja za zdravje, vključno z:
• Zmanjšana imunska funkcija med prejemniki krvi – dokazano je, da več odmerkov cepiva proti COVID-u kot ste prejeli, večja je verjetnost, da boste v prihodnje zboleli za okužbami, bodisi s SARS-CoV-2 ali drugimi virusi, zaradi odvisnih od protiteles izboljšanje.
Krvodajalstvo ljudi, ki so prejeli več odmerkov mRNA cepiv, morda ne bo zagotovilo ustrezne imunosti proti običajnim okužbam, kar vodi do subkliničnih okužb in bolezni pri prejemnikih.
• Tvorba krvnih strdkov in amiloidnih agregatov — Če imunski sistem prejemnika krvi ni dovolj močan, da bi nevtraliziral koničasto beljakovino, lahko nastanejo tudi krvni strdki in amiloidni agregati.
•Kronično vnetje — Dolgotrajna izpostavljenost antigenom iz cepiv proti COVID-19 lahko povzroči nastanek protiteles IgG4, kar povzroči kronično vnetje in imunsko disfunkcijo.
Protitelesa IgG4 so pogosto povezana s kronično izpostavljenostjo antigenom, kot so tista, opažena pri trdovratnih okužbah, nekaterih vrstah raka in dolgotrajni izpostavljenosti alergenom. Protitelesa IgG4 so povezana tudi z edinstvenim stanjem, znanim kot bolezen, povezana z IgG4 (IgG4-RD), fibro-vnetnim stanjem, za katerega so značilne otekline ali mase v prizadetih organih. 4
Transfuzije krvi in tveganje za avtoimunske bolezni
Avtorji prav tako izražajo zaskrbljenost zaradi možnosti, da bi kontaminirana kri povzročila avtoimunske bolezni pri prejemnikih. Nedavne raziskave so pokazale, da lahko psevdouridilacija RNK, proces, pri katerem se uracil nadomesti s sintetičnim metilpsevdouridinom, povzroči premik okvirja, kar je v bistvu napaka pri dekodiranju, ki lahko povzroči proizvodnjo neciljnih beljakovin.
Protitelesa, ki se razvijejo kot rezultat, lahko nato sprožijo neciljne imunske odzive. Poleg tega je bilo ugotovljeno, da so lipidni nanodelci (LNP), ki so ključna sestavina cepiv proti COVID-u, zelo vnetljivi in imajo močnejšo adjuvantno aktivnost v primerjavi s tradicionalnimi adjuvansi za cepiva, kar še povečuje tveganje za avtoimunski odziv. Kot je navedeno v predstavljenem dokumentu: 5
"Nedavne študije so pokazale, da lahko psevdouridilacija RNK povzroči premik okvirja. Ni še jasno, ali se del psevdouridinirane mRNA spike proteina pri prejemnikih cepiva prevede v drug protein z neznano funkcijo. Če so ti proteini tudi patogeni, bo morda v prihodnosti potrebno dodatno testiranje za takšne proteine s premikanjem okvirja.
Tudi če protein premika okvirja ni strupen, mora biti telesu tujek in lahko povzroči avtoimunsko bolezen. Poleg tega so LNP same po sebi zelo vnetne snovi ... Ugotovljeno je bilo, da imajo LNP močnejšo adjuvantno aktivnost kot adjuvansi, ki se uporabljajo v običajnih cepivih, in obstajajo tudi pomisleki glede avtoimunskih bolezni, ki so posledica tega vidika.
Čeprav torej ni jasno, kaj povzroča avtoimunsko bolezen, je veliko število prijavljenih primerov avtoimunske bolezni po genskem cepljenju izjemno zaskrbljujoče.
Že sam mehanizem genskih cepiv, ki povzroči, da lastne celice patogena proizvajajo antigene, nosi tveganje za nastanek avtoimunskih bolezni, ki se jim ni mogoče popolnoma izogniti niti z uporabo tehnologije psevdouridilacije mRNA.
V tem kontekstu bodo morda morali posamezniki s pozitivnim krvnim testom za spike protein opraviti razgovore in dodatne teste za indikatorje avtoimunskih bolezni, kot so protinuklearna protitelesa.
Če je aminokislinsko zaporedje proteina, ki izhaja iz premika okvirja, predvidljivo, lahko te kandidatne proteine vključimo v začetni test masne spektrometrije. Vsekakor je še posebej pomembno razviti teste in vzpostaviti pogoje zdravstvene oskrbe v pričakovanju teh situacij."
Avtorji tudi ugotavljajo, da je treba politike in postopke nenehno pregledovati, ko se odkrijejo nova tveganja in težave s krvnimi izdelki, pridobljenimi iz cepiv mRNA in DNA.
Raziskovalci pozivajo k splošnemu testiranju krvi
Poleg tega raziskovalci pozivajo k obsežnemu testiranju za oceno potencialnega prenosa koničastih proteinov skozi eksosome (tako imenovano odvajanje).
Kot ugotavljajo avtorji:
»… ko so eksosome, zbrane pri prejemnikih cepiva, dajali mišim, ki niso bile cepljene z genetskim cepivom, se je beljakovina konice prenesla.
Zato ni mogoče zanikati, da se lahko koničasti protein in njegovi spremenjeni geni prenašajo preko eksosomov. Iz tega razloga predlagamo, da se popolno testiranje opravi na začetku, ne glede na status genetskega cepljenja, in da se izvede kohortna študija, da se hitro zajame celotna slika ...
Poleg tega … ni mogoče izključiti, da imajo lahko tudi tisti, ki niso bili cepljeni s tem cepivom, a so že dolgo preboleli COVID, v telesu ostanke koničastih proteinov ali fibrinskih mikrotrombov, zato bi bilo priporočljivo opraviti enako testiranje in spremljanje prejemnikov genetskih cepiv.
Prisotnost ali odsotnost in količina protiteles proti nukleokapsidu ter izotipi protiteles so lahko indikator(ji) pri razlikovanju, ali je vzrok genetsko cepljenje ali dolgotrajna COVID. V vsakem primeru se pričakuje, da bodo te kohortne študije pomagale določiti mejne vrednosti za ravni krvnih beljakovin in drugih snovi za določitev varnosti krvnih proizvodov.
Poziv k premoru: Ocenjevanje tveganj in koristi genetskih cepiv za varnejšo prihodnost
Na koncu avtorji poudarjajo, da če bomo še naprej uporabljali platforme, ki temeljijo na mRNA-LPN, da bi nadomestili običajna cepiva ali ustvarili nova, se bodo tveganja za naše zaloge krvi in kostnega mozga še povečala.
"Vpliv teh genetskih cepiv na krvne produkte in dejanska škoda, ki jo povzročajo, trenutno nista znana," pišejo.
»Zato, da bi se izognili tem tveganjem in preprečili nadaljnje širjenje okužbe s krvjo ter zapletanje situacije, odločno zahtevamo, da se prekine akcija cepljenja z genetskimi cepivi in da se opravi ocena škode in koristi, čim prej, kot pozivata Fraiman in Polikretis.
"Zdravstvena škoda, ki jo povzroča genetsko cepljenje, je že izjemno resna in skrajni čas je, da države in ustrezne organizacije skupaj sprejmejo konkretne ukrepe za prepoznavanje tveganj ter za njihov nadzor in rešitev."
|
Komentarji 0Trenutno ni komentarja na na ta članek ... ...
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...
|
|
|
| Galerija:
| |