|
|
Ponedeljek, 03.April 2023 ob 14:00:45 |
 |
Med protesti v Franciji je bilo ranjenih več kot 1000 policistov in gasilcev, je v soboto sporočil francoski notranji minister.
Gerald Darmanin, notranji minister v vladi Emmanuela Macrona v Franciji, je opozoril na škodo, ki so jo povzročili državljanski nemiri, ki so prizadeli državo.
Visoki uradnik je tudi napadel skrajno francosko levico in njenega voditelja Jean-Luca Mélenchona ter ju odkrito obtožil nasilnih nemirov, ki jih je sprva sprožila pokojninska reforma Macronove vlade.
V pogovoru za Le Journal du Dimanche je Darmanin izrazil jezo nad "skrajno levico" v državi in dejal, da je njihovo nasilje povzročilo na stotine poškodb in požigov od sredine marca.
Od 16. marca je bilo ranjenih 1093 policistov, žandarjev in gasilcev, bilo je 2579 požigov, 316 napadov na javne objekte, niti z besedo skrajne levice pa ni bilo obsodbe tega nasilja, je dejal.
Darmanin je militantno levico v državi obtožil "intelektualnega terorizma" z obtožbo policije za nasilne napade na posamezne protestnike, češ da gre za popoln obrat tega, kar se dejansko dogaja na terenu.
"Ko policija uporablja legitimno silo, je seveda lahko močna, drugače pa je, ko odgovarja na izjemno nasilne napade profesionalnih razbojnikov, ki so tam zato, da uničujejo lastnino ali, še huje, da "ubijajo policiste", je dejal minister. . Trdi in dodaja, da velika večina policistov v državi svoje delo opravlja "s častjo", redki, ki ne spoštujejo poklicnih standardov, pa nikoli ne uidejo kazni.

"Svoboda demonstracij je temeljna pravica. "Skoraj vsi protesti so minili brez incidentov," je vztrajal. "Toda svoboda demonstracij ni svoboda nasilnega vedenja."
"Ko se vmešajo nasilje, razbojniki in ultralevičarji, je dolžnost organov reda in miru reči stop."
Trditev notranjega ministra, da so obtožbe o policijski brutalnosti s strani levice poskus zavajanja javnosti, je v popolnem nasprotju z nedavnimi poročili iz države, ki so se močno osredotočala na policijsko surovost pri ravnanju s protestniki.
Predvsem ena policijska enota, Brigada za zatiranje motoriziranih nasilnih dejanj (BRAV-M), se je znašla v neprijetnem položaju, potem ko so bili njeni pripadniki na skrivaj posneti, kako domnevno grozijo z nasiljem aretiranim državljanom.
Darmanin ni edini posameznik, ki podpira idejo, da nasilje trenutno prihaja s strani francoske levice, pri čemer je poslanec Reconqueta Nicolas Bay prejšnji teden za Breitbart povedal, da so za nemire odgovorni Jean-Luc Mélenchon in njegovi podporniki.
"Večinoma gre za vznemirjenost skrajne levice, ki jo vodi Jean-Luc Mélenchon, in preveč zaščitenih sindikatov, ki znajo narediti samo dve stvari, blokirati in zlomiti, vedno v škodo delavnih Francozov," je pojasnil predstavnik EU Parlament in dodal, da je takšno nasilje pravzaprav dobra stvar za Macronovo administracijo, saj jim daje možnost, da pod pretvezo vzdrževanja reda razbijejo proteste.
Drugi so vztrajali, da je za nasilje kriv Emmanuel Macron, nekdanji francoski predsednik Francois Hollande pa je napadel svojega naslednika zaradi slabega odziva na proteste, češ da je Macron od začetka protestov le še podžigal napetosti v Franciji, namesto da bi poskušal stvari pomiriti.
Kakor koli že, francoski vladi protestov doslej ni uspelo končati ne diplomatsko ne nasilno, naslednji veliki dan protestov pa bo naslednji četrtek, 6. aprila.
|
Komentarji 0Trenutno ni komentarja na na ta članek ... ...
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...
|
|
|
| Galerija:
| |