Evropska podatkovna baza stranskih učinkov zdravil, med drugim tudi stranskih učinkov zaradi eksperimentalnih injekcij mRNA genske terapije, se imenuje EudraVigilance, ki med drugim beleži tudi poročila glede poškodb in smrti zaradi eksperimentalnih Covid-19 “cepiv”.
Spletno stran EudraVigilance je vzpostavila European Medicines Agency leta 2012 zato, da je javnosti omogočila javni dostop do poročil o stranskih učinkih zdravil. Ta poročila se pošiljajo EudraVigilance v elektronski obliki s strani državnih zdravstvenih regulatornih oblasti (vsaj na primeru Slovenije državnim zdravstveno-regulatornim oblastem ni mogoče več zaupati) in s strani farmacevtskih družb, ki imajo v lasti licence za trženje zdravil. Ta poročila se uporabljajo za ocenjevanje koristi in rizikov zdravil med razvojem in nadzorom varnosti uporabe po avtorizaciji v Evropskem Ekonomskem Prostoru. EudraVigilance je v uporabi vse od decembra 2001. Transparentnost je ključni princip, saj je bistven za izgradnjo zaupanja v regulatoren proces. Ostale navedbe glede razlogov za vzpostavitev te baze si lahko preberete na tej povezavi.
V bazi do 8.5.2021 najdemo zavedenih 10570 smrti in 405259 poškodb po injektiranju štirih eksperimentalnih Covid-19 genskih terapij, ki se jih napačno poimenuje z “cepiva”, saj ne odgovarjajo niti enemu od petih kriterijev za oznako cepiva.
Komentarji 0
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...