MojSpletnik NOVICE | Na Kitajskem največ Covida od začetka pandemije kljub strogim ukrepom, upor v mestu Zhengzhou ...
Na Kitajskem največ Covida od začetka pandemije kljub strogim ukrepom, upor v mestu Zhengzhou
NAJ POSEBEJ POUDARIMO DA JE VČERAJ 24UR SPLETNA STRAN POROČALA O UPORU NA KITAJSKEM KI GA VIDITE NA POSNETKIH. 24UR JE RAZLOŽILA DA SO DELAVCI DOBILI PLAČE PO 4 EURE IN NE 400 IN SO SE ZATO UPRLI, V RESNICI PA ZATO UPOR, KI MU NI VIDETI KONCA, PROTI STROGIM KOVIDNIM MERAM.
O popolni nesmiselnosti strogega zapiranja na Kitajskem smo že veliko pisali, zdaj pa imamo še en dokaz za to - število Covid primerov je največje od začetka pandemije!
Kitajska je kljub strogim ukrepom za izkoreninjenje virusa zabeležila največje dnevno število primerov covida od začetka pandemije.
Več večjih mest, vključno s prestolnico Peking in južnim trgovskim središčem Guangzhou, se sooča z izbruhi.
V sredo so poročali o 31.527 primerih v primerjavi z najvišjo aprilsko številko 28.000.
Številke so še vedno majhne za državo z 1,4 milijarde ljudi, uradno pa jih je od začetka pandemije umrlo nekaj več kot 5200.
To pomeni tri smrti zaradi covida na vsak milijon na Kitajskem, v primerjavi s 3000 na milijon v ZDA in 2400 na milijon v Združenem kraljestvu, čeprav so neposredne primerjave med državami težke.
Državni vrh je nekoliko omilil ukrepe, skrajšal karanteno za bližnje stike s sedmih dni v državni ustanovi na pet dni in tri dni doma ter prenehal beležiti sekundarne stike, s čimer se je karanteni izognilo veliko več ljudi.
Uradniki so se prav tako skušali izogniti popolnemu zaprtju, ki ga je največje mesto Šanghaj utrpelo v začetku tega leta.
Druge zgodbe o trpljenju in obupu se delijo na spletu, kjer so sprožile ogorčenje javnosti.
Prejšnji teden so poročila, da je dojenček v Zhengzhouju umrl, ker je bila njena zdravstvena oskrba odložena zaradi omejitev Covida, sprožila vsesplošno ogorčenje. Med nekaterimi najostrejšimi odzivi na Covid letos:
Januarja so bili v turističnem središču mesta Xi'an, ki ima 13 milijonov prebivalcev, nekateri prebivalci opolnoči izgnani z domov in jih z avtobusi odpeljali v karantenska taborišča, medtem ko so se pojavile zaskrbljujoče trditve, da ljudje niso mogli prejeti ključnega zdravstvenega varstva. oskrba
Marca v Šanghaju razglašena karantena naj bi trajala manj kot teden dni, a je njegovih 25 milijonov prebivalcev dva meseca ostalo doma
Septembra so se prebivalci zaprtega Chengduja med potresom znašli ujeti v svojih stanovanjih. V drugih krajih so morali rešci opraviti test Covid, preden so lahko koga rešili.
Novinar Stephen McDonell, izčrpan zaradi pandemije, poroča:
Včeraj zvečer je nenadoma prispela novica, da bo naše stanovanjsko naselje zaklenjeno, vsi stanovalci pa bodo zaprti na svoje domove.
To na Kitajskem ni več presenečenje. V danem trenutku lahko ena sama okužba ali povezava z okužbo pomeni, da vam ni dovoljeno iti ven.
Peking je sredi velike epidemije covida, a še pred tem v domačo karanteno obisk nakupovalnega središča ali stavbe, kjer naj bi okužena oseba.
Trenutno je v velikem okrožju glavnega mesta Chaoyang večina podjetij zaprtih. V tisočih nebotičnikih so vsem prebivalcem najprej ukazali, naj naslednjih nekaj dni ostanejo doma.
To se redno dogaja v mestih po državi.
V regijah Xinjiang in Tibet so karantene trajale več mesecev.
V začetku leta 2023 bo ta država vstopila v četrto leto te krize in, res ali ne, nič Covida ima občutek neskončnosti.
Ljudje so popolnoma izčrpani zaradi pandemije in gospodarsko uničujočega odziva vlade nanjo.
Negotovost je samo še povečalo dejstvo, da uradniki niso pojasnili, kje je izhod.
Tudi tukajšnji znanstveniki lahko ugotovijo, da je stopnja cepljenja na Kitajskem prenizka, zlasti med ranljivimi skupinami. Poleg tega ni bilo preusmerjenih dovolj sredstev za razširitev zdravstvenih ustanov, da bi se spopadli z ogromnim pritokom pacientov po vsakem odprtju – kar oblasti pravijo, da se bo zgodilo.
Kratkoročno mi je moj kompleks zdaj povedal, da smo po nekaj krogih množičnega testiranja pripravljeni.
Za večino prebivalcev pa to ne bo veliko spremenilo, saj je zunaj komaj kaj odprtega, vključno z njihovimi delovnimi mesti.
Predstavitvena siva črta
Kitajska je zadnje večje gospodarstvo, ki je še vedno v procesu izkoreninjenja covida z množičnim testiranjem in karantenskimi pravili, o primerih virusa pa so poročali v 31 provincah.
Predsednik Xi Jinping je trdil, da so potrebni strogi zadržni ukrepi za zaščito velikega števila starejših prebivalcev države.
Zero-Covid je dobrodošel za režim, ki svojo vladavino in avtoritarno birokracijo izvaja s to utemeljitvijo.
"Zapori preprečujejo širjenje epidemije covida," je nedavno za BBC News povedal William Hurst, profesor kitajskega razvoja na Univerzi v Cambridgeu. "Ampak izvajajo tudi neverjetno strog družbeni nadzor."