|
|
Petek, 14.Julij 2023 ob 18:30:27 |
 |
33-letna ženska z Bavarske je po cepljenju proti koroni zbolela za tako imenovano trombozo črevesne vene. Še danes se bori z zdravstvenimi težavami. Njen zahtevek za odškodnino proti proizvajalcu cepiv AstraZeneca je bil na prvi stopnji hladno zavrnjen – a se je pritožila. Njen primer zdaj obravnava višje deželno sodišče. Kaj mislite, kakšna bo razsodba?
Ženska je bila marca 2021 cepljena s cepivom proti covidu 19 britansko-švedske farmacevtske družbe AstraZeneca. Po dveh tednih boja s slabostjo, drisko in bolečinami v spodnjem delu trebuha so ji diagnosticirali trombozo črevesne vene. Odpeljali so jo v bolnišnico, padla je v komo, na koncu pa so ji morali odstraniti več kot tri metre črevesja. Ima trajno poškodovano zdravje. Ker je ženska domna škodo zaradi cepljenja, je AstraZeneco tožila za odškodnino.
Okrožno sodišče v Hofu je njeno tožbo zavrnilo z utemeljitvijo, da je cepivo proizvajalca AstraZeneca cepivo, katerega koristi naj bi odtehtale tveganja morebitnih stranskih učinkov. Tudi tveganje za trombozo pri cepljenih osebah ni bilo povečano v primerjavi z necepljenim delom populacije.
Sodišče je očitno spregledalo dejstvo, da je tromboza znan stranski učinek cepiva AstraZeneca. Pravilne študije z necepljeno kontrolno skupino, v katerih so raziskovali tveganja za različne stranske učinke, v tej obliki niso bile izvedene.
Ženska ni odnehala in je šla v drugo etapo. 3. julija je višje deželno sodišče v Bambergu obravnavalo njeno zadevo. Tožnik od farmacevtske družbe zahteva najmanj 250.000 evrov odškodnine in do 600.000 evrov prihodnje odškodnine. Njen odvetnik trdi, da je ženska zaradi izločanja črevesja trajno poškodovana, trpi zaradi bolečin, ima močno drisko in mora na stranišče več kot 16-krat na dan. Odvetniki proizvajalca cepiva so izključili poravnavo s tožnikom. Sodba bo znana 14. avgusta.
Prizadeti nasprotujejo »falangi odvetnikov in izvedencev«, ki jo financiramo Davkoplač.e.v.a.l.c.i
Glede na odgovor zveznega ministrstva za zdravje (BMG) na zahtevo WELT AM SONNTAG je pred nemškimi sodišči trenutno v teku 209 odškodninskih zahtevkov proti proizvajalcem cepiva proti covidu. Obenem mora Zvezna republika Nemčija v veliki meri prevzeti sodne stroške in morebitne odškodninske zahtevke proizvajalcev. To je bilo dogovorjeno v pogodbah s proizvajalci cepiv, ki jih je Evropska komisija podpisala v času »pandemije« pod krinko nujne zdravstvene oskrbe. Prav tako se je treba bati, da bo ta sporazum vplival na odškodninske postopke.
"Zaradi dejstva, da njihove odvetnike plačuje država, proizvajalci nimajo niti najmanjšega interesa za poravnavo," je dejal düsseldorfski odvetnik Tobias Ulbrich, ki trdi, da zastopa približno 1500 strank, za katere sumijo, da jih je cepivo poškodovalo.
Davkoplač.e.v.a.l.c.i v končni fazi financiramo farmacevtske velikane, ki so ustvarili milijonske dobičke na t.i. Cepiva proti covidu, zdaj k pravnikom in strokovnjakom. Kathrin Vogler, tiskovna predstavnica levice za zdravstveno politiko, je izrazila kritiko. Trdila je, da se prizadeti soočajo s "skoraj nepremagljivo falango odvetnikov in cenilcev, ki jih v imenu pravnih služb podjetij, a na račun davkoplačcev, potiskajo v boj David proti Goljatu."
Ali bo 33-letnica v teh pogojih uspešna tudi v drugem poskusu, bomo še videli. Lahko ji le zaželimo vso srečo...
|
Komentarji 0Trenutno ni komentarja na na ta članek ... ...
OPOMBA: Newsexchange stran ne prevzema nobene odgovornosti glede komentatorjev in vsebine ki jo vpisujejo. V skrajnem primeru se komentarji brišejo ali pa se izklopi možnost komentiranja ...
|
|
|
|
COVID-19 STRUP, biološko orožje za depopulacijo |
Galerija:
| |